Książki       Film        Jakie piwo?        O Guinnessie        Picie piwa        Piwo wśród młodzieży        Typ piwa       

Reklama piwa

reklama piwaTablice reklamowe to bardzo dobry sposób na szersze zaprezentowanie swojego produktu lub usługi. Szyldy szczególne zastosowanie znajdują np. w przemyśle alkoholowym, stąd wiele gatunków piwa posiada reklamy tego typu. Na szyldach znajdują się wszystkie niezbędne informacje, które mogą zainteresować klienta oraz przedstawić markę piwa. Szczególne znaczenie ma układ poszczególnych elementów, ponieważ dzięki umieszczeniu ich w konkretnym miejscu można w lepszy sposób przedstawić treść reklamy, oryginalny pomysł projektu czy dane na temat producenta piwa. Należy jednak uważać na pewne ograniczenia.

Wiąże się to ograniczonym prawem do reklamowania piwa, które jest dozwolone wyłącznie po spełnieniu podstawowych wymagań. Działania reklamowe, które maja na celu rozpowszechnianie i popularyzowanie piwa mogą być realizowane jeżeli nie są kierowane do osób niepełnoletnich; nie mogą one również występować w treści reklamy. Reklama piwa nie może również propagować nieprawidłowych i fałszywych stwierdzeń, np. dotyczących jego wpływu na rozwiązywanie prywatnych konfliktów lub rzekomych właściwości leczniczych i uspokajających. W reklamie nie można również łączyć spożywania piwa z kierowaniem pojazdami oraz poziomem sprawności fizycznej, a także zachęcać do nadmiernego spożywania alkoholu i podkreślać jego wysoką zawartość w piwie.

Nie przeszkadza o jednak w reklamowaniu piwa szyldem. Istnieje wiele metod wydruku, dzięki którym możliwe jest uzyskanie starannie wykonanej tablicy. Grafika zostaje umieszczona na szyld w formie folii samoprzylepnej, np. z cyfrowym nadrukiem. Szyldy reklamowe mogą powstawać np. płycie PCV, blasze aluminiowej, ocynkowanym plexi czy płycie polipropylenowej komorowej lub płycie kanalikowej z poliwęglanu. Nawiązujące do piwa szyldy reklamowe cieszą się wielką popularnością wśród kolekcjonerów, a wiele z nich ma sporą wartość.