Takie owoce mogą zostać także wykorzystane do piwa. W jaki sposób? Bardzo prosty, poza tym, że odpowiednio tworzy się dane piwo, to także należy brać pod uwagę jego smak, który tak naprawdę możemy urozmaicić poprzez zastosowanie owoców- z tego względów możemy obecnie korzystać z piw owocowych. Zapewne wiemy, że w piwie dany alkohol to tylko jeden z wielu produktów jakie drożdże produkują w procesie fermentacji alkoholowej. Ale poza tym istotna jest cała masa związków pachnących w większości owocami. jakie mogą występować smaki, zapachy? Zaczynając chociażby od truskawek przez banany i brzoskwinie aż do czarnych porzeczek i jeżyn. Zgodzimy się z tym, że owoce idealnie powinny komponować się z piwem. Dlatego dodawanie danych owoców występuje obecnie w różnej postaci, ponieważ nie każdy lubi tego samego. Jesteśmy różnorodni i to pod wieloma względami. Dla jednych osób zasmakuje piwo o smaku takim, a dla innych o innym.
Dużo zależy od drożdży
W piwa duży wpływ mają składniki takie, jak woda, słód, jęczmień. Ale poza tym dużą rolę dogrywają drożdże. Co możemy o nich powiedzieć? Takie surowce są przede wszystkim w browarach podawane do brzeczki w celu przeprowadzenia fermentacji alkoholowej.
To dalej poprzez obecność cukrów powstaje alkohol etylowy i dwutlenek węgla, poza tym produkty uboczne fermentacji- tak naprawdę to one nadają piwu odpowiedni smak i zapach. A od czego ona zależy? To właśnie taki smak i zapach zależą w dużym stopniu od zastosowanego szczepu drożdży, jak i ich stanu fizjologicznego, składu chemicznego brzeczki i warunków fermentacji. Ale drożdży jest obecnie bardzo dużo, więc czy wszystkie można zastosować? Oczywiście, że nie- wszystkie się nie nadają. Do wytworzenia piwa nadają się tak zwane drożdże piwowarskie. Możemy je podzielić na szczepy fermentacji dolnej i fermentacji górnej. To wszystko ma wpływ na całkowite wykonanie piwa, dlatego, aby było ono naprawdę smaczne- posiadało smaczny aromat, jak i smak, to muszą zostać w nim wcześniej zostać zastosowane odpowiednie drożdże, które mają wpływ na fermentację.